Хто такий дизайнер з текстилю і навіщо він потрібен?


Архітектори проектують будинки, а дизайнери інтер’єру планують та оформлюють простір. Залишається відкритим питання, хто відповідальний за художню складову інтер’єру. Виходячи з практикис дизайнер або архітектор, краще, коли це – декоратор або дизайнер по текстилю.

Наслідки помилок в інтер’єрі: незавершеність і невиразність

На практиці замовник зіштовхується з тим, що після роботи дизайнера в квартирі чогось не вистачає. Відчуття незавершеності виникає через відсутність предметів декору, колірних комбінацій або голих вікон. Так буває, якщо не запросили декоратора або дизайнера з текстилю. Саме ця людина трансформує простір візуально. Вона підбирає штори, тюль, покривала, подушки, тканину для меблів, постільну білизну, рушники. Здається, дрібниці, але з них складається настрій вашого будинку. Уявіть собі приміщення без акцентів і кольору. У них не покидає відчуття, ніби там чогось не вистачає … Таких зараз багато …

Дизайнер з текстилю відповідає за баланс і гармонію в інтер’єрі

Дизайнер з текстилю підбирає штори і тюль виходячи з кольору стін і меблів в інтер’єрі, побажань замовника. Створює акценти за допомогою подушок і покривал. Комбінує кольори і вибирає килим, робить простір гармонійним.

Проведіть аналогію з вибором одягу. Як говорила Вів’єн Вествуд, один з найбільш неординарних дизайнерів нашого часу, життя стає набагато краще, коли ви вдягаєте одяг, що викликає захоплення. Застосуйте це до місця, де живете. Світовідчуття зміниться. Коли в інтер’єрі будинку ви впізнаєте себе, в нього приємніше повертатися, приймати гостей, насолоджуватися затишком на самоті або компанії.

Робота з текстилем – це сукупність навичок

Профільна освіта в цій сфері стало доступную нещодавно. На практиці, цим займаються фахівці, які вивчили історію мистецтв і стилів, комбінації кольорів, основи малюнка та композиції. Ці знання можна отримати, освоївши професію дизайнера одягу.

Дизайнер з текстилю відмінно розбирається у матеріалах, має уявлення про світо і сонцезахист, знається на використанні тканин для житлових і нежитлових приміщень, за складом визначає властивості, бачить і запам’ятовує кольори, знає технології пошиття. У нього розвинене почуття смаку, уяви, гарна зорова пам’ять і гнучке мислення.

Залучайте в проект дизайнера з текстилю

Дизайнер з текстилю працює з приватними і громадськими приміщеннями: квартирами, будинками, офісами, ресторанами, готелями. Він робить гарно там, де є вікна, стіни і меблі.

Значення його роботи в Україні не ймовірно для замовників. Спочатку людина шукає площу для будинку, згодом – речі в будинок. І тільки на останньому етапі замислюється про те, чого не вистачає для цих речей. І це головна помилка, яку він допускає під час співпраці з дизайнером інтер’єру. Адже їх спеціалізації з дизайнером по текстилю істотно відрізняються. Спеціаліст з текстилю частіше за все рятує ситуацію, приєднавшись на фінальному етапі.

Дизайнер з текстилю допоможе створити будинок з індивідуальним інтер’єром, в якому ви впізнаєте себе. А, значить, це місце дійсно буде комфортним для життя або роботи.

Розкажіть друзям